May 28, 2023
Portali Shprehja

Haaland zbulon dy karrierat që do kishte ndjekur nëse nuk do të ishte bërë futbollist

Sulmuesi i Manchester Cityt, Erling Haaland ka përmendur dy rrugë interesante alternative në karrierë që mund të kishte marrë nëse nuk do të ishte bërë futbollist.

Ai e ka ndihmuar Manchester Cityn të fitojë titullin e pestë të Premier League në gjashtë vjet në një sezon të parë shumë produktiv në kampionatin anglez, duke thyer dhe vendosur shumë rekorde të reja.

Vetëm Harry Kane duke bërë një mrekulli mund t’i mohojë Haaland-it këpucën e artë. Do të duhej që anglezi të shënonte nëntë gola në ndeshjen e fundit të sezonit të Tottenham kundër Leeds.

Duke iu përgjigjur pyetjeve dhe përgjigjeve të rastësishme të Sky Sports, Haaland pretendoi se mund të kishte qenë fermer ose saldator nëse nuk do të kishte qenë futbollist.

Ai tha gjithashtu se kënga e tij do të ishte kënga ideale për karaoke, një kuriozitet i kthyer në dritë kur ai i tha një fansi se do të kishte qenë këngëtar ose fermer.

Sipas The Sun, ish-sulmuesi i Salzburgut është fotografuar duke kaluar pushimet e tij në fermën e patateve të babait të tij në Norvegji dhe një fermë kafshësh.

Pasi fitoi titullin në Premier, ai ka shpjeguar se luan futboll sepse ende e shijon atë dhe do të gjejë diçka tjetër për të bërë ditën që nuk do të argëtohet më duke luajtur futboll.

“Gjithmonë kam thënë se e vetmja gjë që dua është të jem mirë. Unë luaj sepse është argëtuese, nëse nuk do të isha argëtuar, nuk do të kisha arritur deri këtu. Ditën që futbolli nuk do të jetë më argëtues, do të gjej diçka tjetër për të bërë”, tha ai për Viaplay Fotball.

.

Të Ngjajshme

Super Hysaj, Lazio fiton në minutën fundit pas gafës (Video)

admin

Cili klub fiton më shumë nga sponsorët? Ja 10 vendet e para

admin

Di Maria zbulon lojtarin më befasues të Juves dhe atë më argëtuesin

admin

Leave a Comment