11.1 C
Skopje
April 15, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Hahn kërkon pezullimin e taksës ndaj Serbisë

Tact

Hahn përmes një postimi në Twitter ka bërë thirrje që së paku taksa të pezullohet.

“Takim i mirë me Presidentin @HashimThaçiRKS. Është e rëndësishme që dialogu mes Serbisë e Kosovës të rinis me shpejtësi, gjithashtu në interes të stabilitetit dhe progresit më të gjerë rajonal. Unë e përsërita pozicionin e Bashkimit Evropian se tarifat ndaj produkteve serbe nga Kosova, duhet të paktën të pezullohen”. /Lajmi.net/

Lexo edhe: 

Thaçi takon Hahnin: Vendimi i shpejtë për liberalizimin e vizave, nevojë thelbësore për Kosovën

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Fshehja e skandalit të përgjimeve, thasë të zinj me letra dhe regjistra ishin djegur në periferi të Shkupit

shprehja

Maqedonasi e vrau shqiptarin nga Kosova, fillon procesi gjyqësor

shprehja

Ekskluzive: Video nga djegia e makinës

shprehja