October 1, 2023
Portali Shprehja

Hakimi me shokët dhurojnë gjak për të plagosurit në termetin në Marok

Lojtarët dhe stafi i përfaqësueses së Marokut i përgjigjen menjëherë thirrjes për të dhuruar gjak për të plagosurit e shumtë të tërmetit që tronditi jugperëndimin e vendin.

Ekipi maroken u paraqitën në qendrën e transfuzionit në Agadir, një qytet maroken, për të dhuruar gjak për të dëmtuarit nga tërmetit që goditi vendin të premten. Në Agadir u panë emra si Hakimi, mbrojtës i Paris Sen Zhermenit dhe trajneri Valid Regragui.

Ndeshja ndërmjet Marokut, tashmë të kualifikuar në Kupën e Kombeve të Afrikës (CAN), dhe Liberisë, e vlefshme për Grupin K kualifikues për këtë kompeticion, e planifikuar për këtë të shtunë, u shty për shkak të tërmetit.

.

Të Ngjajshme

Dua Lipa në filmin kinematografik, sëbashku me John Cena

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

admin

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Leave a Comment