24 C
Skopje
July 15, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Haradinaj i trishtuar për zjarrin në Notre Dame

Tact

Ai ka thënë se zjarri në monumentin 850 vjeçar prek miliona njerëz.

Postimi i plotë:

I trishtuar për zjarrin që përfshiu gjatë ditës së sotme, monumentin 850-vjeçar të qytetërimit, Katedralën Notre-Dame de Paris! Kjo ngjarje i ka prekur miliona njerëz që bashkëjetuan ndër shekuj me këtë mrekulli të fesë, artit dhe kulturës. Bashkëndjej me Kryeministrin francez, Edouard Philippe dhe popullin e vendit mik, për këtë humbje të madhe. /Lajmi.net/

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Krifca: I kam disa fjalë për Zoran Zaevin

shprehja

Sela pranon ftesën për takimin e liderëve, ja përgjigja drejtuar Zaevit

shprehja

“Bomba” të reja të El Chekës për tenderë, biseda mes vëllait të Ahmetit dhe Xhaferit (VIDEO)

shprehja