8 C
Skopje
April 16, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Haradinaj i trishtuar për zjarrin në Notre Dame

Tact

Ai ka thënë se zjarri në monumentin 850 vjeçar prek miliona njerëz.

Postimi i plotë:

I trishtuar për zjarrin që përfshiu gjatë ditës së sotme, monumentin 850-vjeçar të qytetërimit, Katedralën Notre-Dame de Paris! Kjo ngjarje i ka prekur miliona njerëz që bashkëjetuan ndër shekuj me këtë mrekulli të fesë, artit dhe kulturës. Bashkëndjej me Kryeministrin francez, Edouard Philippe dhe popullin e vendit mik, për këtë humbje të madhe. /Lajmi.net/

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Muhamet Zeqiri: Çairi ka vendosur, Stevo Pendarovski president i Maqedonisë!

shprehja

Izet Mexhiti e thumbon Blerim Rekën

shprehja

Shekerinska: Skena tronditëse në Paris, çfarë tragjedie!

shprehja