April 13, 2021
Portali Shprehja

Haradinaj ka një porosi për deputeten që ishte e pranishme në Kuvend – Iliria News Agency

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj është deklaruar në lidhje me pjesëmarrjen e deputetës Albena Reshitaj në votimin e presidentit gjatë seancës së mbrëmshme. Haradinaj shprehët që nuk ka qenë në dijeni për pjesëmarrjen e saj në votim dhe se ishte vendim I saj individual edhe pse ne si subjekt kemi qenë kundër pjesëmarrjes.

“E para është me rëndësi që si subjekt politik nuk na është kërkuar vota, nuk është kërkuar një kërkesë zyrtare që ne ta votojmë presidentin dhe sot jam informuar që Reshitaj ka marrë pjesë në Kuvend edhe pse unë i kam thëne që nuk jam dakord, por është vendim i saj individual”, u shpreh Haradinaj. Ai gjithashtu thotë që është vendim I saj dhe jo I subjektit që ajo përfaqëson.

I uroj sukses individualisht Reshitaj për këtë vendim, ësht ëvendim jashtë subjektit tonë, pra është vendim personal i saj”,përfundoi Haradinaj.

Të Ngjajshme

Serbia i kundërpërgjigjet paralajmërimit të Kosovës për kthimin e reciprocitetit – Iliria News Agency

admin

Muaji i Ramazanit, SHBA dhe BE urojnë besimtarët myslimanë në gjuhën shqipe – Iliria News Agency

admin

Covid-19/ Profesori universitar Milazim Krasniqi, shtrihet në spital – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment