December 3, 2022
Portali Shprehja

Haradinaj: Trajkoviq po kërcënohet se e tha të vërtetën, t’i ofrohet mbrojtje e armatosur 24 orë

Ish-kryediplomatja kosovare, Meliza Haradinaj-Stublla ka thënë se Qeveria e Kosovës duhet t’i ofrojë menjëherë mbrojtje të armatosur 24 orë politikanes serbe, Rada Trajkoviq.

“E VËRTETA nga Rada Trajkoviq: “Vuçiq dhe kreu i mafies veriore të Kosovës vendosën që serbët të largohen nga institucionet e tyre legale dhe legjitime, në mënyrë që bandat mafioze ta kontrollojnë veriun. Qeveria e Kosovës duhet t’i ofrojë menjëherë mbrojtje të armatosur 24 orë Radas pas kërcënimeve publike me jetë të Sheshelit ndaj saj!”, ka shrkuar ajo.
Trajkoviq së fundmi i shprehu në një intervistë komentet për situatën në veri të Kosovës.

“Presidenti i shtetit me kreun e mafies për veriun e Kosovës merr vendim që serbët të largohen nga institucionet legale dhe legjitime, që policia e armatosur ligjërisht dhe legjitime të largohet nga pozitat e veta dhe që në thelb, veriu i Kosovës në këtë moment është i kontrolluar nga mafia”, ka thënë Trajkoviq.

Të Ngjajshme

Sanksione ndaj Koresë Veriore pas testimeve raketore

admin

Një shqiptare në Katar: Nuk janë të vërteta ato që shkruhen, këtu festohet 24 orë në ditë

admin

Begaj pritet në Vatikan, i flet Papa Françeskut për progresin e Kosovës

admin

Leave a Comment