February 1, 2023
Portali Shprehja

Hari Kejn vendos rekorde të reja në Premier Ligë

Skuadra e Totenhamit mori një fitore të thellë në shtëpinë e Kristal Pallasit, pran rezultatit 0-4. Serinë e golave e hapi pikërisht bomberi anglez, Hari Kejn, pasi shënoi dy gola të shpejtë në pjesën e dytë, në minutën e 48-të dhe të 53-të.

Golat e Hari Kejnit bënë të mundur që ai të jetë lojtari i dytë në historinë e Premier Ligë që shënon në paraqitjet e tij të 100, 200 dhe të 300 në këtë kompeticion.

Futbollisti i parë që plotësoi këtë statistikë ishte Tedi Sheringam dhe ndërkohë, Kejn ka kaluar në renditje lojtarë si Alan Shirer dhe Endi Koll që kanë shënuar 196 në 300 paraqitja, Ndërkohë Kejn arriti deri te 198 gola në 300 ndeshje në Premier Ligë.

 

.

Të Ngjajshme

A është sheqeri një vrasës i vërtetë, ndoshta edhe stërvitjet nuk mund ta luftojnë atë!

Nëse doni veprim maksimal shërues, atëherë në këtë mënyrë duhet ta konsumoni hudhrën!?

Hulumtimet e shumta nuk kanë arritur në përfundime të sakta se deri në çfarë mase çajrat mund të shërojnë gripin dhe të ftohtin

Leave a Comment