February 1, 2023
Portali Shprehja

Hawaii në gjendje alarmante, vullkani Kilauea “zgjohet” sërish

Vullkani Kilauea i Hawaii ka rihyrë në një fazë aktive shpërthyese, sipas një paralajmërimi të lëshuar nga Shërbimi i Aktivitetit Vullkanik të Shërbimit Gjeologjik të SHBA.

Gjendja alarmante u shpall pas vlerësimit të aktivitetit shpërthyes dhe rreziqeve që mund të ndodhin nga ky shpërthim.

.

Të Ngjajshme

Përse kur porositim, marrim një gotë ujë me kafen tonë

Sulm nga grupi xhihadist në Idlib, vriten tetë ushtarë sirianë

ASH në qeveri? – Gashi nga Gostivari: Jemi parti bashkëpunuese

admin

Leave a Comment