September 29, 2022
Portali Shprehja

Hendboll, 700.000 denarë për përfaqësesen e kadetëve

Federata e Hendbollit organizoi një pritje për hendbollistët që fituan vendin e parë në Kampionatin EHF, duke u kualifikuar në këtë mënyrë direkt në Kampionatin Botëror të Kadetëve vitin e ardhshëm dhe në Kampionatin Evropian të të rinjve në vitin 2024. Përfaqësuesja e kadetëve arriti medaljen e artë në kampionatin EHT në Riga pa asnjë humbje. Kryetari i Federatës së Hendbollit, Zhivko Mukaetov, për ekipin fitues ndau 700 mijë denarë. “Hendbolli është sporti numër një në Maqedoni dhe le të vazhdojmë të punojmë si më pare”, u shpreh Mukaetov./Alsat.mk

.

Të Ngjajshme

Kek me qumësht dhe kakao, butësi e shije magjepsëse

Blinken: Aneksimi i territoreve ukrainase nga Rusia “nuk do të njihet kurrë”

Putin është i gatshëm t’i sakrifikojë 500 mijë rusë nëse duhet për pushtimin e Ukrainës

Leave a Comment