September 27, 2022
Portali Shprehja

Heshtje në Anfield, Zaha ndëshkon Të Kuqtë me një Golazo (Pamjet)

Liverpool është në kërkim të fitores së parë në sezonin e ri të Premier League pas barazimit 2-2 të marrë në ndeshjen e parë të kampionatit kundër Fulham-it.

Skuadra e Klopp pret Crystal Palace bë shtëpi për javën e dytë. Ndeshja që po luhet në Anflield është zhbllokuar në minutën e 32-të, por jo nga skuadra që pritej.

LIVERPOOL-CRYSTAL PALACE GOLI I ZAHA

Në fakt, ka qenë ekipi i Vieria që ka goditur i pari dhe ka bërë të heshtë Anfield. Ka qenë Zaha që ka mposhtur Alisson me një goditje perfekte pas një sprinti që ka kapur në befasi mbrojtjen e vendasve.

Rastet më të rrezikshme para këtij momenti i ka patur Liverpool-i, që ka shkuar afër golit me Salah, Nunez, Milner dhe Diaz, por pa sukses.

 

 

.

Të Ngjajshme

“Barella fenomen”, Deulofeu analizon Inter-in: Ja kush është pika më e dobët

admin

Luke Shaw: Nuk e kisha parë kurrë një gjë të tillë në futboll

admin

Wanda-Icardi, del kontrata e nënshkruar: ja çfarë ndodh në rast tradhtie

admin

Leave a Comment