January 31, 2023
Portali Shprehja

HISTORIKE | Pep Guardiola vendos rekordin negativ personal në Angli! City eliminohet nga Carabao Cup (PAMJET)

Per here te pare ne historine e tij qe kur eshte ne Angli duke stervitur, Pep Guardiola eliminohet ne cerekfinalet e Carabao Cup duke u mundur nga Southampton me rezultatin 2-0 qe eshte vulosur qe ne pjesen e pare…

Pese minuta te cmendura per Southampton ndaj Manchester City ne ndeshjen e vlefshme per Carabao Cup. Skuadra e Shejntoreve ka arritur te shenoje dy here ndaj kampioneve te Anglise ne harkun kohor te 5 minutave.

Lyanco vjedh topin në mesfushë dhe niset shpejt: më pas ish-lojtari i Torinos i shërben Mara brenda zonës së penalltisë dhe futbollisti djeg Walkerin dhe më pas godet shpejt duke mposhtur Ortegan

GOLI I 1-0 – SHIKO VIDEO

Por, goli i dyte eshte spektakolar! Futbollisti i Malit, Djenepo, rikuperon topin në repartin e fantazise avancon dhe më pas nis një goditje fantastike me hark kalon Ortegën. Nje gol fantastik nga Southampton.

GOLI I 2-0 – SHIKO VIDEO

SOUTHAMPTON (3-5-2): Bazunu; Caleta-Car, Lyanco, Salisu; Djenepo, Ward-Prowse, Lavia, Diallo, Walker-Peters; Mara, A. Armstrong. Jones. MANCHESTER CITY (4-3-3): Ortega; Cancelo, Walker, Laporte, Gomez; Palmer, Phillips, Gundogan; Foden, Alvarez, Grealish.

.

Të Ngjajshme

E BEFASISHME! Kaloi vizitat por te momenti i firmës Isco ndryshoi kushtet. Dështon transferimi në Bundesliga

admin

Orët e fundit “dramatike” | Chelsea-Benfica kanë ngecur te formula dhe jo paratë! Enzo Fernandez kryen vizitat mjekësore…

admin

Jorginho tek Arsenal, por tifozët nuk janë të kënaqur: “Me atë dhe Xhakën kemi…”

admin

Leave a Comment