September 29, 2023
Portali Shprehja

Holandezja Ausma ndal Loriana Kukën në gjysmëfinale

Loriana Kuka në gjysmëfinale u mposhtë nga holandezja, Natasha Ausma. Kështu xhudistes kosovare I ka mbetur të garojë vetëm për medaljen e bronztë në Baku të Azerbajxhanit. Loriana Kuka në raundin e dytë e eliminoi me IPPON gjermanen Teresa Zenker, ndërsa në çerekfinale, Kuka u përball me xhudisten holandeze, Guusje Steenhuis. Rikujtojmë që raundin e parë, ajo e kaloi pa luftë.

.

Të Ngjajshme

(VIDEO) Sulm me armë në Roterdam, disa të vdekur dhe të plagosur

Si testet e gjakut mund t’i shpëtojnë njerëzit nga ataku në zemër

Si ndikon kafja tek dhimbja e kokës – Cila është doza e saktë ditore që ju duhet të konsumoni

Leave a Comment