May 28, 2023
Portali Shprehja

Horoskopi për datën 16 maj

Dashi

Meqenëse financat janë paksa të paqëndrueshme, nuk do të ishte e këshillueshme që ta teproni me tekat. Mirëqenia e një të afërmi më të vjetër po ju shkakton shqetësim dhe megjithëse nuk do të doni të ndërhyni, një vizitë e shpejtë do të thotë që mund të vendosni nëse ata po ia dalin apo jo.

Demi

Perspektivat për një angazhim afatgjatë duken jashtëzakonisht të shkëlqyera. Vazhdoni të mbani një pamje realiste të financave dhe shqetësimeve të tjera praktike. Është një kohë e mirë për të filluar një program fitnesi. Rekomandohen ushtrime të lehta. Nëse jeni të shqetësuar për një problem shëndetësor, caktoni një takim me një mjek.

Binjakët

Nuk mund të vendosni se si ndiheni apo çfarë mendoni për dikë që sapo keni takuar. Përshtypja juaj fillestare mund të ketë qenë e fuqishme, por ka ende shumë gjëra që duhet të dini përpara se të mund të bëni një gjykim të vërtetë. Përshtypjet e para mund të mos jenë të vërteta në këtë moment.

Gaforrja

Ekziston një ndjenjë nervozizmi dhe pasigurie për përfshirjen në grup. Do të jetë mosnjohja e gjithë kësaj që po i shkakton këto dyshime. Sapo të fitoni më shumë përvojë në këtë fushë, shqetësimet tuaja do të zbehen. Nëse dëshironi të blini diçka të re për shtëpinë tuaj, një turne nëpër dyqane do të jetë më e dobishme sesa kërkimi në internet.

Luani

Do të jeni të kënaqur me mënyrën se si po shkon një projekt që ka filluar së fundmi. Progresi është më i mirë se sa pritej. Tendencat e karrierës ndjekin një rrugë në rritje. Ekziston vetëm një gjë për të cilën duhet të jeni të kujdesshëm dhe ajo është një koleg që hiqet si i mirë, por së shpejti do të kërkojë diçka nga ju.

Virgjëresha

Do të keni më shumë punë dhe nuk do të mbështeteni tek askush tjetër përveç vetes. Tjerët kanë metoda të ndryshme dhe ata thjesht do t’ju pengojnë. Për më tepër, puna në një ekip do të duket se nuk tërheq asgjë përveç mosmarrëveshjes. Largohuni.

Peshorja

Përvojat e së shkuarës mund të jenë çelësi i disa trazirave të fundit. Edhe pse mund të mos keni qenë të kënaqur me një vendim të përbashkët, do t’ju duhet të pranoni se e keni ndjekur atë. Nëse do të kishit bërë një zgjedhje tjetër, gjërat mund të ishin shumë ndryshe tani. Ajo që është e rëndësishme është të vendosni se si ta zgjidhni këtë problem.

Akrepi

Mund të keni shumë për të bërë, por nuk do të dëshironi të humbisni mundësinë për të shkëmbyer lajme dhe pikëpamje me kolegët. Bisedat miqësore do të përmirësojnë këndvështrimin tuaj. Takimi me miqtë do t’ju lejojë të harroni problemet tuaja për një kohë të shkurtër. Planifikimi i një udhëtimi për të vizituar një të afërm të preferuar duket emocionues.

Shigjetari

Përdorni imagjinatën tuaj nëse një mik ju kërkon ndonjë këshillë. Ju mund të gjeni një zgjidhje për problemet e tyre që do t’i ndihmojë t’i mbani ata të motivuar. Mendoni pak për shëndetin tuaj. Shmangni ushqimet që mund të shkaktojnë një reaksion alergjik. Përfshini mjaltin, djathin, frutat dhe perimet në dietën tuaj.

Bricjapi

Mund të gjeni një mënyrë argëtuese dhe fitimprurëse për të përdorur një talent të pashfrytëzuar më parë. Shpenzimi i kohës për aktivitetet që ju pëlqejnë nuk ju bën egoist. Dikush po përpiqet të grumbullojë më shumë përgjegjësi mbi supet tuaja. Nëse nuk do të shpërbleheni mjaftueshëm për përpjekjet tuaja, refuzoni të merrni më shumë mbi vete.

Ujori

Një udhëtim i shkurtër për të marrë pjesë në një takim apo intervistë do të jetë çuditërisht i këndshëm. Do të mësoni diçka që mund të jetë e dobishme për ju. Ka konkurrencë për të fituar një tender, ofertë ose detyrë të veçantë. Bëni një luftë të mirë dhe mos hezitoni të vini në qendër të vëmendjes tuaj arritjet e së kaluarës.

Peshqit

Miqtë po planifikojnë të bëjnë diçka të pazakontë dhe emocionuese, por kjo mund të mos jetë koha e duhur që të përfshiheni. Mendoni dy herë përpara se të filloni diçka që mund t’ju kushtojë shumë para. Një i ri në shtëpi do të bëjë një shaka që nuk do të pritet siç mendon.

.

Të Ngjajshme

Toka ka marrë “mesazhin e parë nga alienët”: Shkencëtarët pajtohen – “Na ndihmoni ta deshifrojmë”!

“Bye, bye, bye Kemal” Erdogan shpall fitoren në zgjedhjet presidenciale në Turqi

Udhëheqësit botërorë kanë filluar të urojnë Erdoganin për fitoren

Leave a Comment