February 1, 2023
Portali Shprehja

Horoskopi për datën 20 janar

Dashi

Suksesi në një projekt arsimor, ose pune do t’ju vendosë në një pozicion drejtues. Ndërsa jeni afër një qëllimi të veçantë, ndryshimi nuk do t’ju trembë dhe kjo do të çojë në përparime të konsiderueshme në punën tuaj. Një konkurrent vështirë se do t’ju brohorasë, por ata do të tregojnë respekt për atë që keni arritur.

Demi

Një dhuratë surprise, ose një mesazh do t’ju bëjë të ndiheni si personi më i lumtur në tokë. Nuk ndodh shpesh të ndiheni kaq pozitivë dhe do të ndiheni mirë. Puna e dorëzuar së fundi është duke u vlerësuar dhe ju do të ndiheni të kënaqur me reagimet inkurajuese që merrni.

Binjakët

Keni një mënyrë të mrekullueshme për të frymëzuar të tjerët. Miqtë dhe kolegët do të bien dakord me planet dhe sugjerimet tuaja. Vetëm sigurohuni që të mos lejoni që imagjinata juaj të shkojë larg dhe të imagjinojë të paarritshmet.

Gaforrja

Ju ndjeni se një koleg është zhgënjyer. Nxitini të flasin. Do të flasin. Ofroni pastaj të ndani bashkë ngarkesën. Nëse kjo do të jetë arsyeja e mërzisë.

Luani

Marrja e përgjegjësive të reja do të vijë me një ofertë promovimi. Edhe pse kjo lëvizje ka kohë që është në ajër, nuk e kishin menduar kurrë se do t`ju jepej juve. Mund të duhen disa ditë që ta besoni.

Virgjëresha

Jeni lodhur duke dëgjuar komente negative. Disa njerëz presin që ju të hiqni dorë nga kjo ide fare, por ju nuk e keni në plan. Do të gjeni një mënyrë për ta çuar përpara këtë projekt.

Peshorja

Dikush i afërt duket se po bëhet shumë me nevojë. Duke qenë se keni kërkesa nga një sërë fushash, duke përfshirë detyrimet e punës, familjes dhe ato sociale, nuk jeni në gjendje të dorëzoheni ndaj kërkesave emocionale të dikujt. Ju mund të dëshironi të kishit guximin t’u tregonit disa njerëzve atë që po mendoni vërtet.

Akrepi

Koha po kalon dhe kur të jeni duke punuar me një afat kohor, i gjithë fokusi juaj do të jetë përmbushja e këtij qëllimi. Lëreni telefonin, televizorin. Miqtë dhe kolegët do të bëjnë ato që ata mendojnë se janë sugjerime të dobishme.

Shigjetari

Ndonjëherë keni tendencë të nxitoni përpara dhe t’i lini gjërat të papërfunduara. Rezistojini tundimit për t`u nxituar. Tani është një kohë e mirë për të bërë të gjitha përpjekjet për të përfunduar një projekt për të cilin keni punuar për kënaqësinë tuaj dhe të punëdhënësit tuaj.

Bricjapi

Do t’ju duket sikur po merrni shumë përsipër nëse përfshiheni në problemet e një miku. Nëse ju drejtohen për ndihmë, pranoni se tashmë keni marrë shumë përsipër. Situata financiare do jetë më delikate se zakonisht për shkak të një fature të mëdhe.

Ujori

Një dëshirë e papritur për të ndryshuar gjithçka rreth jush nuk do të ketë jehonë në mendimet e partnerit. Nëse këmbëngulni të vazhdoni me disa ide tuajat, do të shkaktoni probleme. Flisni bashkë.

Peshqit

Një pune, angazhimi apo pozicioni politik po i vjen fundi. Përveç sugjerimit që po përgatiteni për fillime të reja, kjo do t’ju lërë të lirë të kaloni në gjëra të tjera dhe madje edhe në një vend tjetër. Ju keni disa arsye të mira pse duhet të filloni një projekt, i cili deri më tani ka qenë në fazën e planifikimit.

.

Të Ngjajshme

Flori Mumajesi po i rikthehet muzikës, këtë e bën të ditur shoku i tij

Netanyahu: Prioritet i Izraelit, normalizimi i lidhjeve me vendet arabe përpara paqes me palestinezët

Boshkov: Infrastruktura e fqinjëve shumë më e mirë se e jona

Leave a Comment