January 18, 2021
Portali Shprehja

Hoti, Hyseni, Selimi e Balaj përballë palës serbe në Shtëpinë e Bardhë

Në këtë takim, përveç kryeministrit Avdullah Hoti do të marrin pjesë edhe koordinatori për dialogun, Skënder Hyseni, ministri i Drejtësisë, Selim Selimi dhe zv.kryeministrja Albulena Balaj Halimaj.

Serbia ndërkaq përfaqësohet nga presidenti Aleksandër Vuciq

Për në Uashington kanë udhëtuar tetë persona si pjesë e delegacionit të Kosovës, mirëpo, disa prej tyre nuk do të jenë pjesë e takimit të sotëm.

 

 

Delegacioni i Kosovës tashmë është nisur për në Shtëpi të Bardhë, derisa, para mediave do të deklarohet para takimit kryeministri Hoti.

Në takim ndërkaq nikoqir do të jenë këshilltari  për Siguri i presidentit amerikan, Rorbert O’Brien si dhe emisari amerikan për dialogun, Richard Grenell./GazetaExpress/

Të Ngjajshme

Tri vjet nga vdekja e veprimtarit Jonuz Musliu

admin

Zhdukja e biznesmenit italian në Shqipëri, çfarë ndodhi?

admin

Shpërthimi i variantit të ri të Covid-19 rrezikon Kosovën, vendi s’mund ta detektojë atë

admin

Leave a Comment