January 25, 2021
Portali Shprehja

Hoti para takimit flet me pozitivitet për një marrëveshje eventuale ekonomike dhe normalizimin e raporteve me Serbinë

Para hyrjes në takim në Shtëpinë e Bardhë mes delegacionit serb, kryeministri Avdullah Hoti tha para gazetarëve se po flet me pozitivitet para fillimit të takimeve me delegacionin serb që pritet të çojë sot drejt një marrëveshje ekonomike, duke konfirmuar kështu temën e bisedimeve, transmeton INA.

Kryeministri kosovar tha se kjo marrëveshje do të jetë një hap i parë drejt normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë e që do çojnë në njohje reciproke. Ai përsëriti qëndrimin se asgjë tjerër nuk vjen në shprehje përveç njohjes reciproke.

Bisedimet në Shtëpinë e Bardhë po mbahen me nikoqir këshilltarin të Presidentit Tramp për Siguri Obrien dhe ambasadorit Granell. (INA)

Të Ngjajshme

Arrijnë 6,5 milionë doza të vaksinës kundër COVID-19 në Turqi

admin

5.679 raste aktive me koronavirus në Kosovë

admin

Si po e kalon ditën Hashim Thaçi në Hagë, e zbulon Behgjet Pacolli! (VIDEO)

admin

Leave a Comment