November 25, 2020
Portali Shprehja

Hoti sot raporton në Kuvend për 100 ditëshin e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot do të raportojë në Kuvend për 100 ditëshin e qeverisjes së tij.

Me kërkesë të Lëvizjes Vetëvendosje, Hoti do të raportojë para ligjvënësve nga përballja me pandeminë COVID-19, gjendjen sociale dhe ekonomike të qytetarëve të vendit dhe bizneseve, dialogu me Serbinë dhe subjektivitetin ndërkombëtar të Republikës së Kosovës.

Të Ngjajshme

AAK: Nëse nuk votohet Haradinaj për president, vendi shkon në zgjedhje

admin

Ambasadorët e SHBA dhe BE-së apel krerëve shqiptarë: Gjykata Kushtetuese funksionale deri më 31 dhjetor

admin

Vjosa Osmani shkarkon djalin e Haxhi Shalës dhe tre konsuj të tjerë

admin

Leave a Comment