April 17, 2021
Portali Shprehja

Hoxha: Ora policore vazhdohet edhe për dy javë të tjera, deri më 6 prill 2021

Qeveria e Republikës së Maqedonisë Veriut në seancën e sotme solli vendim që të vazhdojë orën policore edhe për dy javë të tjera, dhe atë prej 22 mars deri më 06 prill 2021.

”Pas shqyrtimit të rekomandimeve të Komisionit për Sëmundje Infektive Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot solli vendim që të vazhdojë orën policore deri më 06 prill 2021, nga ora 22:00 deri në ora 05:00, si masë për parandalimin e përhapjes së virusit dhe mbrojtjen e qytetarëve”, deklaroi për Alsat, zëdhënësi i Qeverisë Muhamet Hoxha.

 

.

Të Ngjajshme

Në gjoksin e Iles rrah zemra e Vericës, kirurgët shpëtuan tre jetë

admin

Regjistrohen 31 viktima dhe 824 raste të reja me Covid-19

admin

Ligji për Shtetësi, opozita shqiptare përgatit ndryshimet

admin

Leave a Comment