15.1 C
Skopje
June 19, 2019
Tech

Huawei: Kemi qëndruar lakuriq përpara gjithë botës

Tact

Shefi i sigurisë kibernetike, John Suffolk u tha gazetarëve të hënën se kompania nuk është pyetur asnjëherë nga qeveria kineze apo edhe qeveri të tjera mbi punën e tyre, se çfarë po bënin dhe si po e bënin.

“Ne kemi qëndruar lakuriq përballë gjithë botës, por këtë e kemi bërë vetë me dëshirë sepse na mundëson të rregullojmë produktet tona”- u shpreh Suffolk.


Top Channel

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Vendet më të fuqishme të BE-së bashkojnë forcat që të ulin varësinë nga SHBA

shprehja

Presion amerikan mbi gjigantin kinez “Huawei”

shprehja

Videot deepfake mund të ‘nxisnin’ trazira të dhunshme shoqërore

shprehja