November 26, 2022
Portali Shprehja

Hulumtimet shkencore dëshmuan se ajo kishte trupin më të bukur në botë

Një studim i vitit 2017 i Universitetit të Teksasit mbi përmasat e trupit zbuloi se Kelly Brook, 24 vjeç, kishte atë që konsiderohet si trupi më i përsosur shkencërisht në botë.

Më pas shkencëtarët zbuluan se trupi ideal i femrës është 1.68 metra i gjatë, perimetri i belit dhe ijeve është 99x63x91 centimetra, gjë që pothuajse përkon me përmasat e aktores.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kelly Brook (@iamkb)

Pavarësisht se ka “trupin më të bukur të dëshmuar shkencërisht në botë”, Brooke thotë se ka qenë viktimë e talljeve dhe ofendimeve shumë herë gjatë gjithë jetës së saj.

Në një intervistë për The Sun’s Fabulous Magazine, ajo zbuloi se është ndjerë gjithmonë si një “outsider” në industrinë e modës për shkak të figurës së saj të lakuar.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kelly Brook (@iamkb)

Kelly ka qenë në industri për gati tre dekada, dhe gjithashtu vuri në dukje se ajo ka humbur mundësitë e punës për shkak të bosëve të modës që punësojnë modele të dobëta.

Ajo gjatë intervistës ka deklaruar gjithashtu se industria e modës ka ndryshuar, por edhe se tani ajo i pranon kthesat e saj.

.

Të Ngjajshme

KATAR/ Shpërthen zjarri pranë stadiumit ku do të luhet Argjentinë-Meksikë

Policia serbe largon migrantët nga rreziku pas të shtënave në kufi me Hungarinë

7 kombinime ushqimesh që s’duhet t’i vendosni kurrë pranë njëri-tjetrit

Leave a Comment