June 22, 2021
Portali Shprehja

“Hvala Srbijo”, baner për donacionin e vaksinave në autostradën Tabanoc-Kumanovë

Një baner me përmasa gjigande është vendosur në autostradën Tabanocë-Kumanovë në shenjë falënderimi për shtetin serb për donacionin e rreth 8 mijë vaksinave anti kovid. Me mbishkrimin е vendosur nga Qendra informative dhe kulturore serbe “Spona” kjo i paraprinë edhe lirimit nga pagesat rrugore për shtetasit serb që kalojnë në korridorin 10 të territorit maqedonas gjatë periudhës 15 qershor – 15 gusht.
Adnan Qaili

.

Të Ngjajshme

Kreshnik Bekteshi me super lajm për TVSH-në e energjisë elektrike

admin

Procesi i vaksinimit vijon të zhvillohet me ritëm të ngadaltë, Filipçe: Vaksinimi masiv pritet të rifillojë nga java e ardhme

admin

Ministria e Brendshme njofton se nga e mërkura deri të dielën nuk do të funksionojë sistemi i dhënies së dokumenteve personale

admin

Leave a Comment