September 24, 2020
Portali Shprehja

Hyri në Kosovë me test të falsifikuar për COVID-19, arrestohet një person nga Maqedonia

Një shqiptar, shtetas i Maqedonisë është arrestuar në pikën kufitare në Han të Elezit, pasi i njëjti gjatë kontrollimit të dokumenteve ka prezantuar edhe testin për COVID-19, i cili dyshohet të jetë i falsifikuar.

Gjatë intervistimit, i dyshuari ka deklaruar se dokumentin e ka blerë në rrugë në një lagje të Shkupit nga një person i panjohur.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Ngjarje tragjike në Zvicër: Gjendet i vdekur 47-vjeçari nga Kosova, gruaja dhe vajza e tij të plagosura

admin

Prokuroria në Gjilan ngrit aktakuzë ndaj burrit që vrau gruan me shufër metalike në Berivojcë të Kamenicës

admin

Dërgohet në stacion policor një person nga Lipjani, dyshohet se bashkëjetoi me një të mitur

admin

Leave a Comment