January 16, 2022
Portali Shprehja

Hysaj-Bajrami, fate të kryqëzuara? Hapet merkato kuqezi, La Liga troket! Kurse fantazisti…

Shumë zëra merkato rreth emrit të Elseid Hysajt, mbrojtësi i djathtë i lindur në vitin 1994, i cili u transferua verën e kaluar nga Napoli te Lazio.

Sipas informacioneve të mbledhura nga redaksia e TuttoMercatoËeb.com për shqiptarin ka pasur kontakte mes klubit italian dhe Atletico Madridit, të cilët së fundmi kanë shitur Kieran Trippier te Newcastle.

Tact Watches

Hysaj ka qenë një ide e vjetër e Colchoneros që para se të largohej nga Napoli por në atë kohë De Laurentiis kërkonte 15 mln euro për kartonin e shqiptarit.

Tani pista mund të rikthehet.

Por, nuk është vetëm Hysaj në zërat e merkatos së Serie A pasi Lazio po bën tentativa serioze për të siguruar Nedim Bajramin nga Empoli. Fantazisti shqiptar do të merrte vendin e Luis Albertos, nëse spanjolli përshëndet gjatë verës…

Empoli niset nga një kërkesë prej rreth 14 mln eurosh, por prania e Tares në këtë operacion mund të ulë shifrën.

.

Të Ngjajshme

LAJM I HIDHUR TE PSG | Pochettino humbet titullarin për sfiden ndaj Real?

admin

Juventus, surpriza e janarit: sulmuesi mund të vijë nga Rusia për 5 mln euro!

admin

155 sekonda dhe asist vendimtar! Luis Nani kthehet pas 4 vitesh në Serie A dhe lë gjurmë edhe si veteran

admin

Leave a Comment