January 31, 2023
Portali Shprehja

I dënuar nga Federata Italiane, çfarë ndodh tani me njeriun që krijoi sistemin “Juventus” mbi plusvlerat dhe u arratis në Premier League!

Sanksionet shumë të rënda të vendosura nga Gjykata Federale e Apelit kundër Juventusit gjithashtu mund të kenë ndikim në çdo rol të mbajtur jashtë vendit nga subjektet e përfshira. Në veçanti, organi i drejtësisë FIGC ka kërkuar që frenimet e vendosura praktikisht për të gjitha subjektet e përfshira të shtrihen brenda FIFA-s dhe UEFA-s.

Përtej konsideratës se edhe ky është një shtrëngim i vendimit në lidhje me kërkesat e prokurorëve federalë, ky aspekt – nëse pranohet nga organet kompetente brenda UEFA-s – mund të ketë një implikim të menjëhershëm për Fabio Paraticin, drejtori aktual sportiv i Tottenhamit, në këtë pikë në rrezik.

Pezullimi i Fabio Paraticit nga sot nuk vlen në Angli, siç thuhet në deklaratën zyrtare: “ndalim i përkohshëm prej 30 muajsh për të kryer aktivitete brenda FIGC-së, me kërkesë për zgjatje brenda UEFA-s dhe FIFA”.

Dënimi i Gjykatës Federale të Apelit ka ndezur zemërimin e tifozëve të Juventusit, por jo vetëm. Edhe ata të Tottenhamit janë tërbuar me Fabio Paraticin, aq sa kërkojnë dorëheqjen e tij në rrjetet sociale. Në fakt, skualifikimi ish-menaxherit të Juventusit rrezikon të bllokojë merkaton e Tottenhamit të Antonio Contes.

Mbrëmje e komplikuar për Juventusin dhe tifozët e tij. Pas njoftimit për media nga klubi i Juventusit, priten të tjera reagime nga Zonja e Vjetër. Nesër në orën 12 do të jetë koha e konferencës për shtyp të Massimiliano Allegrit, tashmë e planifikuar, në kuadër të ndeshjes kundër Atalantës.

Trajneri nga Livorno do të thirret në mënyrë të pashmangshme për t’iu përgjigjur pyetjeve të shumta mbi fjalinë e sonte dhe mbi të gjitha se si mund të ndryshojë të ardhmen. , edhe në nivel teknik, të një skuadre që në këtë pikë do të duhet të tentojë një rikthim të bujshëm për të tentuar të paktën të kualifikohet në kompeticionet europiane.

Cfare ndodhi – Juventusi është dënuar rëndë në kuadër të rastit të mashtrimit financiar. Të premten është marrë vendimi për t’i hequr 15 pikë klubit torinez në kampionatin italian. Si rezultat, “zonja e vjetër” kalon nga vendi i 3-të në të 11-tin në renditjen e Serisë A. Tani skuadra ka 22 pikë.

Me siguri Juventus do të bëjë apelime, duke u përpjekur të arrijë të paktën një zbutje të dënimit. Gjatë procesit, rezultoi se Juventusi kishte fryrë artificialisht të ardhurat në pasqyrat financiare. Juventusi do të luajë ndeshjen e radhës në kampionatin italian më 22 janar. Skuadra e Massimiliano Allegrit do të përballet me Atalantën. Kujtojmë se Juventus u akuzua për nënvlerësimin e të dhënave për kostot e stafit dhe fshehjen e vërtetë të pagave të futbollistëve. Më herët kishin dhënë dorëheqje drejtuesit e Juventusit.

.

Të Ngjajshme

E BEFASISHME! Kaloi vizitat por te momenti i firmës Isco ndryshoi kushtet. Dështon transferimi në Bundesliga

admin

Orët e fundit “dramatike” | Chelsea-Benfica kanë ngecur te formula dhe jo paratë! Enzo Fernandez kryen vizitat mjekësore…

admin

Jorginho tek Arsenal, por tifozët nuk janë të kënaqur: “Me atë dhe Xhakën kemi…”

admin

Leave a Comment