I ndikuar nga droga, vret vajzën që i ofron ndihmë të qëndroj në shtëpinë e saj

Një student u burgos për vrasjen e një vajze të quajtur Megan, pasi ai rrëfeu për miqtë se “kishte bërë diçka të keqe”. Gjykata kishte dëgjuar më parë se Megan ishte përplasur në Trevor në natën tragjike të vdekjes së saj në klubin e natës Kiln në Neëcastle, raporton “The Sun”, transmeton lajmi.net.

CCTV tregon që çifti mbërriti në shtëpinë e Rrugës Fletcher, ku Trevor filloi sulmin. Ai më pas u largua nga skena, i mbuluar me gjak. U gjet më vonë nga policia i ulur në një urë, i shqetësuar.

Pasi trupi i Megan u gjet nga një fqinj i shqetësuar i cili kishte gjetur çelësat e saj, Trevor më vonë u arrestua dhe u akuzua.

Zyrtari i Lartë i Hetimit, Inspektori i Detektivit Cheryl Hannan, tha se Trevor kreu një sulm të qëndrueshëm dhe të dhunshëm ndaj Megan. Ajo i kishte ofruar me mirësi një vend për të qëndruar gjatë natës, sepse ai kishte marrë drogë dhe ishte ndaluar nga policia.

Në një deklaratë, familja Megan tha se humbja e tyre ishte “e padurueshme”. Ata shtuan : “Meganja jonë e bukur nuk meritonte asnjë prej kësaj. Por ajo meriton të pushojë tani në paqe”. /Lajmi.net/

Të ngjajshme

Sa qen dalloni në foto? Rezultati tregon moshën e trurit tuaj

shprehja

Barbie të reja pa flokë dhe me këmbë të implantuara

shprehja

Covid-19: Sa zgjat koronavirusi në sipërfaqe?

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë