June 3, 2023
Portali Shprehja

Ilaçi natyral më i fuqishëm: Përmirëson kujtesën, shkrin yndyrën, përmirëson dëgjimin dhe shikimin…

Një nga kurat natyrale më të fuqishme, jo vetëm që do të përmirësojë kujtesën tuaj me 80 për qind të pabesueshëm, por do të arrijë të shkrijë edhe depozitat e yndyrës me të cilat keni luftuar prej vitesh.

Përbërësi kryesor është rrika, e cila është e pasur me vitaminë C, kalium, vitaminë B1, B2 dhe B6, si dhe me hekur, magnez dhe fosfor, raporton Revista Natural Healing.

Rrika përshpejton metabolizmin, largon lodhjen dhe nxit zhvillimin e baktereve të mira në stomak.

 

Përgatitja

Nga përbërësit ju nevojiten:

– 125 gram rrikë (rrepë e kuqe);
– 4 limonë;
– 3 lugë çaji mjaltë;
– 2 lugë çaji kanellë;
– një copë xhenxhefil (rreth 2 centimetra).

Vendosni rrikën dhe xhenxhefilin në një blender. Shtrydhim lëngun e limonit, e shtojmë në blender, e përziejmë mirë dhe më pas i shtojmë kanellën dhe mjaltin. Masën e përzier mirë e vendosim në një enë qelqi.

 

 

Mënyra e konsumimit:

Konsumoni një lugë çaji nga përzierja dy herë në ditë para vaktit, dhe nëse bëni ushtrime, atëherë konsumojeni përzierjen para stërvitjes. Praktikoni këtë për rreth tre javë dhe nuk do të pendoheni kur të vini re rezultatet fenomenale.

.

Të Ngjajshme

BE kërkoi zgjedhje të reja në veri të Kosovës, reagon kryeministri Rama

BE: Jemi të gatshëm për masa vendimtare nëse situata në veri të Kosovës nuk qetësohet

Indi, mbi 280 të vdekur pas përplasjes së dy trenave

Leave a Comment