May 20, 2022
Portali Shprehja

Ilir Shaqiri e kujton me këngë Tahir Mehën, trimin e madh të kombit

Këngët e Ilir Shaqirit ishin, janë dhe do të mbeten historia e popullit të vet në vargje, në poezi e poezia kthehej në këngë melodioze me zërin brilant të këngëtarit poet.

Në këto poezi e këngë dhe me zërin e bukur të Ilir Shaqirit, shpalosej sikur t’i kishe parasysh personazhet dhe historia janë tragjike shekullore dhe heronjtë tanë që ranë, por nuk vdiqën.

Tact Watches

I tillë ishte edhe trimi i madh Tahir Meha, tē cilit këngëtari i mirënjohur Ilir Shaqiri ia kushtoi këtë këngë që padyshim zgjon ndjenjën, kujtimin dhe krenarinë për gjakun e derdhur për lirinë e Kosovës. /Kosovarja/

 


Të Ngjajshme

Aktorja e njohur turke, ‘Rejhan’ i jep fund beqarisë

Sahides e Safetes era ju fluturon fustanet

Pas përfundimit të Eurovisionit, Ronela kthehet në Shqipëri: Kam tre javë që qaj nga emocionet dhe tani gjithçka ka mbaruar

Leave a Comment