November 30, 2020
Portali Shprehja

Incident i armatosur para ndërtesës së Qeverisë kroate

Në Zagreb para ndërtesës së Qeverisë kroate sot në mëngjes është lënduar një polic nga armë zjarri, ndërsa mediumet kroate njoftuan se sulmuesi është vetëvra.

“Nëpunësit policorë në adresë në Jabukovac kanë gjetur një person i cili përputhet me përshkrimin e sulmuesit, personi ka kryer vetëvrasje”, kumtoi policia pas incidentit.

Polici i plagosur me automjet të ndihmës së parë mjekësore është dërguar në spital.

Sipas dëshmitarëve okularë gjatë sulmit janë dëgjuar të shtëna, ndërsa një pjesë e mediumeve kroate njoftuan se tek polici është shtënë nga kallashnikovi.

Të Ngjajshme

Molliqaj për fitoren e VV-së: Kosovën e pret një rrezik mbi demokracinë

admin

Itali/ 8 milionë euro paketë financiare për punonjësit dhe profesionistët në vështirësi

admin

Kush kursen më shumë në rajon? Shqiptarët të parët, maqedonasit të dytët

admin

Leave a Comment