September 29, 2020
Portali Shprehja

Infantino dhe alarmi i Agnelli-t: Humbjet do të jenë më shumë se 4 miliardë

Gianni Infantino del në mbështetje të alarmit të dhënë nga Andrea Agnelli.

Presidenti i FIFA-s ka komentuar fjalët e numrit një të Juventus-it në një konferencë për shtyp të mbajtur në Romë:

“Si FIFA jemi të shqetësuar për klubet në nivel botëror. Ndikimi ekonomik në futboll do të jetë shumë i madh, ndoshta më shumë se 4 miliardë euro që korrespondon me shifrën në Europë”, ka thënë Infantino.

“Duhet të shohim se si do të përballohet e gjithë kjo. Një nga problemet është se nuk e dimë se kur do të kthehet normalitet”.

“Duhet të reflektojmë me kalendarin e ri ndërkombëtar të 2024-ës që do të diskutohet këtë vit për të kuptuar si ta ndihmojmë futbollin”.

“Nga kjo situatë mund të dalim vetëm të bashkuar”.

.

Të Ngjajshme

Kriza e topit dhe financat, jo vetëm Shqipëria! Tani edhe Anglia në prag kolapsi: Qeveria të na ndihmojë!

admin

VIDEO: Arsenali shënon me aksionin e vitit, Liverpooli barazon shpejt

admin

E FRIKSHME: Klubi i Serie A në hall të madh, 14 persona me COVID-19

admin

Leave a Comment