January 23, 2022
Portali Shprehja

Inter fiton Superkupën, Sanchez shtang Juventus-in në minutën e 120-të (Video)

Inter ka mundur Juventus-in në sekondën e fundit dhe ka fituar Superkupën e Italisë për herë të parë që nga 2010-a.

Nuk ka dy pa tre për Simone Inzaghi-n, i cili ka mposhtur bardhezinjtë për herën e tretë në finale dhe ka fituar trofeun e parë të sezonit.

Tact Watches

Kur dukej se ndeshja do të shkonte me penallti pas golave të McKennie dhe Luataro-s në kohën e rregullt, një gol i Shancez në minutën e 120-të u ka dhuruar triumfin kampionëve të Italisë.

Ky është trofeu i gjashtë për Inter-in në Superkupën e Italisë, më shumë kanë fituar vetëm Juventus (9) dhe Milan (7).

.

Të Ngjajshme

PREMIER | Liverpool tenton të rihapë garën, Arsenali apatik

admin

Abramovich jep miratimin, Chelsea bën gati ofertën për 100 milionëshin e Serisë A

admin

Ëndrra e Guardiola-s mund të realizohet pas 18 muajsh, vjen lajmi i bujshëm nga Anglia

admin

Leave a Comment