September 29, 2023
Portali Shprehja

Inter: goditje surprizë, Marotta e merr nga Real Madrid

Me kualifikimin në Champions League tashmë të siguruar dhe në pritje të finales në Stamboll, Interi po shikon me kujdes të ardhmen dhe një goditje mund të bëhet edhe nga Real Madrid.

Siç raportohet nga Cadena Cope, Marotta po ndjek nga afër një lojtar të Real Madridit në këtë sesion të merkatos dhe së shpejti priten zhvillime.

Sipas thashethemeve të fundit, Dani Ceballos, kontrata e të cilit me Real-in do të skadojë, është ndër objektivat e Interit në merkato. Marotta po e ndjek nga afër këtë mundësi, por futbollisti i ka dhënë përparësi madrilenëve.

Hipoteza që vazhdon të jetë e mundshme është ajo e një rinovimi me klubin e Ancelottit, por nuk mund të përjashtohet një marrëveshje me zikaltrit edhe për faktin se për momentin nuk ka rinovim.

Interi po e ndjek nga afër situatën dhe ende mund ta realizojë goditjen për t’i dhënë Inzaghit një lojtar me cilësi absolute. Do të shohim se çfarë do të ndodhë dhe cilat do të jenë zgjedhjet e lojtarit.

Megjithatë, spanjollët duket se janë pak përpara. Real Madridi po shtyn për një rinovim me Dani Ceballos dhe për këtë arsye njoftimi zyrtar i shumëpritur mund të arrijë së shpejti. Rruga, megjithatë, është e gjatë dhe Interi shpreson.

.

Të Ngjajshme

Juventusi “e braktisi” pas shumë vitesh, shfaqet destinacioni i ri për Cuadrado

admin

“Chelsea është ekipi më i madh në Angli”

admin

PSG tenton goditjen e madhe sulmuese: sfidon Bayern dhe Man United!

admin

Leave a Comment