June 3, 2023
Portali Shprehja

Inter-Milan, tension para derbit të Champions: ja çfarë ka ndodhur

Asnjë drekë zyrtare para ndeshjes së parë dhe asnjë drekë zyrtare para ndeshjes së kthimit. Me një ndryshim thelbësor. Për ndeshjen e parë, duhej të ishte Milan-i skuadra  duhet të kishte bërë nderimet e rastit.

Gjithsesi, kuqezinjtë i shmangin gjithmonë organizimet e “banketeve”, pavarësisht kundërshtarit me të cilin përballet. Interi, nga ana tjetër, sillet në të kundërtën: dreka me përfaqësuesit e skuadrës tjetër, para takimit në San Siro, është rregull.

Këtë herë, megjithatë, duke kuptuar se për klubin e Milanit nuk do të kishte qenë një angazhim i tillë “i mirëpritur”, ata preferuan të heqin dorë.

Aq më tepër që, në çdo rast, nuk do të kishte qenë Cardinale, pronari i Djallit, i cili një axhendë tashmë të mbushur me takime për ditën.

Mbetet për t’u parë nëse numri një i kuqezinjve do të takohet me Zhang në tribunë. Kjo nuk ndodhi në radhë të parë. Përshtypja tek Inter është se numri një i RedBird nuk e ndjen gjithë këtë nevojë për të ndarë opinione dhe pozicione me Zhang.

.

Të Ngjajshme

Inter: goditje surprizë, Marotta e merr nga Real Madrid

admin

VAR dhe Fernandes kthejnë United në lojë, tifozët e City-t godasin Lindelof-in (Video)

admin

Çmenduria e tifozit, 600 kilometra për të parë skuadrën e zemrës të kualifikohet në Evropë

admin

Leave a Comment