October 28, 2020
Portali Shprehja

Inter, tri opsione në mesfushë; Po sikur Vidal të luante me Eriksen?

“Gazetta dello Sport”, përmes video-grafikut përkatës të mëposhtëm, ka analizuar qasjen taktike dhe formacionet, se si mund të luajë Interi, me ardhjen e Arturo Vidal. Sikurse dihet, mesfushori kilian ishte një kërkesë e trajnerit Conte, është beniamin i tij, ndaj duhet llogaritur titullar patjetër.

Me ardhjen e Vidal, Antonio Conte ka shumë alternativa për rolin e “trekuartistit”. Për ndeshjen inauguruese të sezonit të ri në Serie A, ndaj Fiorentinës, favorit është Sensi, pas dyshes sulmuese Lukaku-Lautaro. Në videon e mëposhtme mund të njiheni me skenarët e tjerë taktikë të Conte për këtë pozicion nevralgjik..

Të Ngjajshme

CHAMPIONS, GRUPI D: Liverpool-i bën detyrën dhe merr kreun, Zapata shpëton Atalanta-n

admin

Video: Joao Felix bën heroin, Atletico fiton me vuajtje

admin

Video: Szoboszlai barazon Atleticon, goli gatuhet nga këmbët e një shqiptari

admin

Leave a Comment