November 28, 2020
Portali Shprehja

“Interi akoma nuk është i madh, por nuk ju lejoj të na e thoni atë gjë…” shpërthen Conte

Pas suksesit të kthimit kundër Torinos, Antonio Conte analizon ndeshjen e “San Siro” në Sky Sport. “I çmendur apo jo, nuk më intereson. Duhet të bëj një analizë shumë të kujdesshme dhe nuk më pëlqente qëndrimi ynë në pjesën e parë! Absolutisht shumë negativ.

Kisha kërkuar grintë dhe presion, sepse mund të flasim mbi taktikat dhe teknikën, por në fund të fundit duhet të vendosësh gjithçka në fushë. Ne kemi një gotë gjysmë të zbrazët për pjesën e parë: gjithashtu i kuptoj vështirësitë pas pushimit, por në të njëjtën kohë nuk mund ta përballojmë këtë lloj situate.

Duhet të përmirësohemi. Vitin e kaluar ne u mbyllëm me egërsi dhe dëshirë. Duhet të rizbulojmë këto aspekte, si ato të vjetra ashtu edhe ato të reja. Ndonjëherë unë përdor shkopin dhe nganjëherë karrotën. Pastaj pjesa e dytë është një gotë gjysmë e plotë sepse është demonstrimi se ne kemi zemër, dëshirë, tërbim për të fituar “.

Serie A, Inter Torino

Trajneri zikaltër më tej vazhdon: “Nuk jemi akoma një ekip i shkëlqyer, sepse një ekip i shkëlqyer nuk i lejon sistematikisht këto situata në 12 ndeshje. Ne duhet të punojmë në këtë aspekt për t’u bërë një ekip i madh. Ndonjëherë ka sirena që magjepsin dhe biem në grackë”.

“Në çdo situatë ka gjithmonë një fije të përbashkët dhe duhet të ketë gjithmonë, përndryshe ne bisedojmë nga lokali. Unë nuk jam një trajner i tillë dhe atë që fitova e fitova duke mos u dalluar vetëm për forcë fizike dhe i furi. Nuk e pranoj të na thuhet një gjë e tillë”.

“Le të themi që ishim shumë të ngadaltë në fillim. Pastaj ngritëm ritmin dhe topi vrapoi shpejt. Sot trajneri bën përshtypje, nuk është si më parë kur po luaja dhe kishte shumë improvizim. Futbolli im nuk është hidh kapelen në ajër dhe shko në luftë “.

.

Të Ngjajshme

Maradona i bashkon të gjithë, shikoni videon që ka bërë xhiron e botës

admin

Guardiola tregon momentin e dhimbshëm të Sergio Aguero pas ndarjes nga jeta të Maradona!

admin

Tuchel i ka orët e numëruara, zbulohet plani i Leonardo-s

admin

Leave a Comment