October 2, 2022
Portali Shprehja

Interi ka nisur kontaktet me Chelsea për Lukaku! Marotta studion edhe planin “B” mbi Skriniar…

Romelu Lukaku është i prirur të rikthehet në veprim për Interin, ndërsa klubi eksploron se si mund të duket një marrëveshje e ardhshme me Chelsean. Rikthimi i sulmuesit 29-vjeçar belg në Milano filloi mirë, me një gol dhe asist në tre paraqitjet e tij të para në Serie A, por ai u detyrua të largohej nga fusha në fund të gushtit për shkak të një dëmtimi muskulor.

Lukaku tani i ka humbur pesë ndeshjet e fundit në ligë dhe në Ligën e Kampionëve, dhe ai është i dëshpëruar për t’u rikthyer në fushë. Siç raportohet nga Calciomercato.com, Lukaku do të kthehet te Interi pas pushimit të ardhshëm ndërkombëtar. Ndërkohë, CEO Beppe Marotta ka nisur tashmë bisedimet me Chelsean për të diskutuar se si mund të duket një marrëveshje për belgun verën e ardhshme.

29-vjeçari u kthye te Nerazzurri në një marrëveshje huazimi të thatë në korrik, që do të thotë se ai do të kthehet në Londrën Perëndimore vitin e ardhshëm. Ai nuk dëshiron të kthehet në Chelsea dhe as klubi nuk është i interesuar ta kthejë atë, veçanërisht sepse ai nuk i përshtatet vërtet sistemit taktik të Graham Potter.

Kontaktet fillestare sugjerojnë se marrëveshja verën e ardhshme mund të jetë e ngjashme me atë të këtij viti, një hua me vlerë rreth 8 milionë euro, por gjërat ka të ngjarë të evoluojnë gjatë muajve të ardhshëm. Lukaku është teknikisht i kontraktuar me Blutë deri në vitin 2026, kështu që një opsion blerjeje mund të bashkëngjitet në marrëveshjen e ardhshme.

Interi nuk dëshiron të humbasë objektivin e Paris Saint-Germain Milan Skriniar në një transferim të lirë verën e ardhshme dhe ata janë duke përgatitur dy oferta për të provuar dhe rënë dakord për një marrëveshje të re, sugjerojnë raportet.

Qendërmbrojtësi 27-vjeçar sllovak ishte subjekt i thashethemeve serioze për transferimin gjatë verës, me PSG-në në dukje të dëshpëruar për të siguruar nënshkrimin e tij. Interi u mbajt i vendosur në kërkesat e tyre prej 70 milionë eurosh, duke i larguar parisienët, por kjo taktikë nuk do të vazhdojë të funksionojë për një kohë të gjatë pasi kontrata e tij aktuale po hyn në 10 muajt e fundit.

Siç detajohet nga La Gazzetta dello Sport, Interi ka dalë me dy ide në një përpjekje për të mbajtur Skriniar. E para do të ishte një rinovim afatgjatë, një marrëveshje pesëvjeçare me vlerë rreth 6.5 milionë euro neto në sezon.

Ideja tjetër do të ishte një plan më afatshkurtër, një rinovim i kontratës dy-vjeçare me paga pak më të ulëta se oferta tjetër, rreth 5 milionë euro neto, e cila mund të jetë e preferueshme nëse lojtari është i etur për një aventurë të re. PSG do të kthehet për Skriniar në merkaton e ardhshme të janarit, kështu që Nerazzurrët do të duhet të punojnë shpejt nëse duan të shmangin një situatë të pakëndshme në dimër.

.

Të Ngjajshme

I mallkuar nga dëmtimet! PSG “ia mori” Milanit nga duart, por sot ndeshja i zgjati 15′ pasi kthehej nga disa javë jashtë

admin

“Shpresojmë të përkthehet në tituj” Xavi komenton rekordin kurioz të tij te Barcelona!

admin

TRAGJEDI KOLOSALE NË FUTBOLL | 127 persona ndërrojnë jetë për thjesht sport! Ndodhi sonte në Indonezi (PAMJET)

admin

Leave a Comment