15.5 C
Skopje
September 22, 2019
Offside

Interi pa frena, sfidon Realin për yllin e Premier League!

Ardhja e Antonio Kontes në stolin e Interit, ka dëshmuar që zikaltrit kanë ambicie të mëdha këtë sezon dhe pritet që edhe merkatoja të jetë me emra të bujshëm.

Emrat e parë kanë nisur të spekulohen dhe së fundmi ka dalë në skenë Kristian Eriksen. Diçka të tillë e ka raportuar “Gazzetta dello Sport” që ka shkruar se danezi është dëshira kryesore e Kontes, me Interin që e ka bërë gati ofertën e parë.

Sipas asaj që thuhet në media, drejtuesit zikaltër pritet të zbarkojnë në Londër me një ofertë gati 70 milionë euro, duke sfiduar Realin e Madridit, me “Los Blancos” që prej kohësh janë në ndjekje të Eriksen.Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

E njëjta mënyrë festimi, Witsel shënon golin e avantazhit për Dortmundin

shprehja

VIDEO/ Si me Kolollin, Caputo bie në rrethimin e fushës pasi i shënoi Berishës

shprehja

VIDEO/ Edhe më keq se Kobina ndaj Kukësit, D’Ambrosio humbi rastin e pabesueshëm në derbi

shprehja