January 28, 2022
Portali Shprehja

Inzaghi “i sulet” mediave: “Nuk ju kam harruar jo. Ju jeni ata të gushtit! Sepse mbaj mend që…”

Trajneri i Interit, Simone Inzaghi, foli në mikrofonat e DAZN pas fitores kundër Torinos: “Ne patëm një ndeshje të rëndësishme, ishim të mirë në përgatitjen e saj, e dinim se do te ishte e piset, por ne rrezikuam pak dhe asgjë. Duhej te bënim golin e dytë në pjesën e parë, por jemi të kënaqur me mënyrën se si e përfunduam këtë vit, tani fillojmë sërish me vitin e ri”.

I prisnit këto rezultate?
“Kishte një shpresë të madhe, pas 15 ditëve të para që kisha takuar grupin, prita ata që u kthyen nga kombëtarja. Tashmë është e leverdishme që të gjithë të thonë se Interi është luftanije, por mbaj mend që gjykimet nuk ishin keshtu ne vere. Tani duhet të jetë një stimul, do të ketë shumë vështirësi”.

Tact Watches

Sa ju ka ndihmuar të keni lojtarë të motivuar nga Scudetto?
“Shumë, klubi ishte ne gatishmëri, blenë lojtarë që funksiononin sipas metodës sime, punuam, çdo staf dhe trajner ka metodën e vet. Skuadra, pavarësisht se ishte ne avantazh me një gol kundër Torinos, ishte në kontroll. Po kalojmë një moment të shkëlqyer, skuadra e trajtoi shumë mirë posedimin e topit”.

Sa ka ndryshuar perceptimi juaj për ekipin?
“Duhet të jem i sinqertë, përveç titullit të dimrit kam pasur besim edhe me diferencën që kishim më parë. Tani jemi të lumtur që e mbyllëm raundin e parë në mënyrën më të mirë, por ka një rrugë të gjatë dhe të plotë drejt “grackave”.

Ne kemi menduar gjithmonë për Champions League, në një muaj e gjysmë kemi mbyllur diferencën dhe kemi grumbulluar një avantazh të mirë”.

A prisni një dhuratë për Krishtlindje nga klubi?
“Dhurata është ajo që do t’i bëj vetes, domethënë të jem me familjen time. Ndonjëherë ne i neglizhojmë të dashurit tanë, por ata janë gjëja më e rëndësishme që kemi.”

Nga kush duhet të ketë frikë Interi?
“Unë mendoj se ne duhet të shikojmë rrugën tonë, Torino është i dhjeti në renditje, por ne i kemi parë grackat. Përtej ndeshjeve direkte, të gjitha ndeshjet janë shumë të pabesa”.

.

Të Ngjajshme

E BUJSHME | Pasi Milani e refuzoi, Juventusi tani po shet Kulusevskin në Premier. Detajet

admin

Barça nuk dorëzohet, Laporta zbarkon në Madrid për të zhbllokuar situatën e Morata

admin

“Çfarë po më shikojnë sytë”, vakti i Reece James “frikëson” Chilwell

admin

Leave a Comment