June 3, 2023
Portali Shprehja

Inzaghi paralajmëron Real Madridin dhe Man Cityn: “Ju presim, jemi për trofe sivjet!”

Trajneri i Interit, Simone Inzaghi, ka folur për Sky Sport pas fitores në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve ndaj Milanit: “Nga nesër me siguri do ta kuptojmë atë që kemi bërë, ka qenë një rrugë e gjatë dhe e vështirë ndaj skuadrave të mëdha.

Djemtë besuan tek ne që nga dita e parë, kishim gjysmëfinalen e Kupës së Italisë dhe një kampionat për t’u rregulluar në këtë periudhë, si dhe dëmtime që arritëm t’i kufizojmë.Nesër dhashë ditë pushimi, nuk kishte ndodhur që nga 1 Prilli Nga e enjtja do të kuptojmë më mirë…”.

Çfarë përfaqëson për ju finalja e parë e Champions League? “Një kënaqësi e madhe. Një objektiv i dëshiruar dhe i marrë me shumë sakrifica, e besova që në ditën e shortit edhe pse e dija se ishte e vështirë. Koha do të na bëjë ta shijojmë edhe më shumë”.

Mund të fitosh finalen? “Normalisht, ne jemi atje tani dhe do të bëjmë më të mirën. Nesër mbrëma do të shohim gjysmëfinalen tjetër, kushdo që fiton do ta gjejë Interin duke luajtur për trofeun.”

Sa shumë komplimente për të. “Në katër muaj ne kemi fituar katër derbi. Ne e dimë se sa na kushtoi Scudetto-ja e humbur vitin e kaluar edhe me dy trofe të fituar. Djemtë ishin perfekt, përqendrim i çmendur dhe përkushtim siç kërkova, duke mbuluar çdo centimetër të fushës. Tani, thjesht shijojeni një mbrëmje të tillë”.

.

Të Ngjajshme

Inter: goditje surprizë, Marotta e merr nga Real Madrid

admin

VAR dhe Fernandes kthejnë United në lojë, tifozët e City-t godasin Lindelof-in (Video)

admin

Çmenduria e tifozit, 600 kilometra për të parë skuadrën e zemrës të kualifikohet në Evropë

admin

Leave a Comment