February 8, 2023
Portali Shprehja

Inzagi i hidhëruar: Gabim i rëndë, na hoqën fitoren

Skuadra e Interit u ndal në barazim 2-2 kundër Monca-s. Një ndeshje plot emocione dhe gjithashtu me episode të diskutueshme arbitrimi që panë Saki të përfundonte në sy të stuhisë, veçanërisht për atë gol të Açerbit, të anuluar pak minuta nga fundi.

Trajneri i Interit, Simone Inzagi në fund të ndeshjes foli për mikrofonat e Sky dhe DAZN për atë që ndodhi në Monca.

“Ne jemi shumë të zemëruar sepse është e qartë se ka pasur një gabim pas 5 vitesh “VAR”, dy lojtarë të Monca-s u përplasën me njëri-tjetrin, një gabim i rëndë. Ne do ta kishim fituar ndeshjen dhe në vend të kësaj ne jemi këtu duke folur për një barazim që fatkeqësisht rezulton nga një gabim i rëndë,” ka thënë trajneri i zikaltërve.

Trajneri i milanezëve ka qenë i zymtë dhe i paaftë pas ndeshjes.

“Për momentin është e vështirë për mua të flas për ndeshjen, në 5 vitet që VAR ka qenë përreth, na u desh të prisnim dhe të shikonim. Ka kaq shumë keqardhje sepse ne e dinim për vështirësitë në përballjen me Monza, megjithatë, ka hidhërim”.

 

Është vërtet e vështirë për trajnerin të fliste, veçanërisht për golin e pësuar.

“Po flasim për diçka që nuk do të kishte ndodhur nëse nuk do të kishte qenë ai gabim. Është një barazim që na ngadalëson por jemi të vetëdijshëm që sonte jemi dënuar rëndë”.

 

Megjithatë, nuk kanë munguar edhe kritikat ndaj ekipit.

“Duhet të ishim më të vëmendshëm ndaj golit 1-1, sepse sapo kishim shënuar golin e pare. Tani duhet të rikuperojmë të gjithë lojtarët 100% duke e ditur se kemi ardhur nga dy fitore kundër Atalanta-s dhe Napoli-t. Është turp sepse sonte ishte një ndeshje që do ta kishim përfunduar 3-1. Është një barazim që na ngadalëson por ne duhet të vazhdojmë të rikuperojmë pike,” tha në fund Inzagi.

.

Të Ngjajshme

Taravari: Hyjmë në Qeveri për t’i shtyrë disa punë përpara

Rusia sanksionon 77 zyrtarë amerikanë

Tërmeti vdekjeprurës, Turqia hap dy pika të tjera kufitare me Sirinë

Leave a Comment