October 21, 2021
Portali Shprehja

iPhone 13: Apple pranon telashin, thotë se do ta përmirësojë së shpejti

iPhonet e rinj u lansuan të premten. Menjëherë përdoruesit gjetën një problem të vogël me pajisjen: Ajo nuk mund të shfrytëzonte veçorinë që ua lehtëson përdoruesve funksionimin edhe pse mbajnë maska.

Veçoria, e prezantuar në prill, ua mundëson përdoruesve që të hapin telefonat nëpërmjet orës Apple. Nëse telefoni vëren se fytyra e përdoruesit është e mbuluar me maskë për shkak të pandemisë, një zile bëhet në “Apple Watch”, dhe nëse kjo pajisje është afër dhe e hapur, telefoni do të hapet vetë po ashtu.

Megjithatë, kur përdoruesit morën në duar iPhone 13, gjetën se veçoria s’funksionon siç duhet. Në vend të kësaj, u dilte sinjali se “telefoni nuk është në gjendje të komunikojë me orën”, apo diçka tjetër e ngjashme. Veçoritë tjera që lidheshin në mes të iPhonet dhe Apple Watchit funksiononin normalisht.

Si përgjigje, Apple ka thënë se e ka kuptuar telashin dhe se po punon ta përmirësojë sa më shpejt që mundet.

Tani për tani, kompania këshillon përdoruesit ta fikin veçorinë. Ajo mund të bëhet përmes klikimit në “Settings-Face ID & Passcode”.

Të Ngjajshme

Bitcoin i afrohet vlerës më të lartë të të gjitha kohërave – Ekspertët rritje në vlerë si asnjëherë më parë

admin

Facebook planifikon të ndryshoj emrin e aplikacionit, cili do jetë emri i ri?

admin

Bitcoin thyen rekord përsëri dhe arrin vlerën më të lartë të të gjitha kohërave – Kjo është vlera momentale

admin

Leave a Comment