October 28, 2020
Portali Shprehja

iPhone lëshon një tipar të ri

Përdoruesit mund t’i thonë telefonit të bëjë gjithçka, nga ulja e volumit deri te marrja e një screenshot vetëm me një prekje në pjesën e pasme të telefonit, nëse po përdorin versionin e ri të softuerit, transmeton lajmi.net.

Mund të personalizohet gjithashtu nga një prekje e lehtë dy herë ose e trefishtë dhe zgjon karakteristikën.

Karakteristika është pjesë e grupit të gjerë të mjeteve të aksesit të Apple, të cilat përfshijnë një mori mënyrash të ndryshme për t’i bërë telefonat të përshtaten me përdoruesit e tyre.

Ajo nuk u përmend në ngjarjen kryesore të Apple, por është gjetur nga përdoruesit e hershëm që kanë shkarkuar tashmë versionin beta të iOS 14, i cili aktualisht është i kufizuar vetëm për zhvilluesit. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Tani ju mund të bisedoni me video në Tinder

admin

80% e makinave në të gjithë botën janë njëra nga këto katër ngjyra

admin

AirPods të ri publikohen nga Apple

admin

Leave a Comment