November 26, 2022
Portali Shprehja

Ish-krerët e Shqipërisë dhe Kosovës në Hagë, në mbështetje të ish-drejtuesve të UÇK-së

Ish-presidentë të Shqipëri dhe Kosovës kanë mbërritur ditën e sotme në Hagë për të takuar aty ish-luftëtarët e UÇK-së.

Ashtu sikurse pohoi edhe ish-presidenti Bamir Topi mbrëmjen e djeshme në “Ora e Betit” në RTV Ora, ish-presidentët do të ofrojmë mbështetje për drejtuesit e UÇK-së në kohën e luftës.

Fotoja e zbritjes së tyre nga avioni është publikuar nga këshilltari i ish-presidenti Behgjet Pacolli, Jetlir Zyberaj i cili shkruan “Historia nuk mund të rishkruhet. UÇK është krenaria jonë kombëtare”.

Bashkë me ish-presidentin Pacolli janë edhe ish-presidentët e Shqipërisë Rexhep Meidani, Alfred Moisiu, Bamir Topi, po ashtu edhe ish-kryeministri Pandeli Majko.

Ish drejtuesit e UÇK-së, konkretisht ish-presidenti Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarët Kadri Veseli e Jakup Krasniqi, kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), dhe Rexhep Selimi të cilët ndodhet në Hagë të akuzuar nga Gjykata Speciale.

Të Ngjajshme

Po armatosej nga Serbia, kjo është banda që synonte destabilizimin në veri – kërkohet intervenim nga ndërkombëtarët!

admin

Të negociosh apo të luftosh me Putinin? Kjo është çështja…

admin

Borrell “kërcënon” Malin e Zi

admin

Leave a Comment