6.5 C
Skopje
December 7, 2019
Informacione Vendi

Ish shefi i UDB-së serbe do të emërohet ambasador në Shkup, ja kush është? (FOTO)

Ish shefi i Agjencisë Serbe të Kundërzbulimit Rade Bullatoviq pritet të emërohet ambasador I Serbisë në Maqedoni, raportojnë mediumet serbe. Ambasadorja aktuale Dushanka Divjam Tomiq është në mesin e 12 ambasadoreve qe Vuçiq do ti tërheqë nga detyra, kurse për Shkup si kandidat kryesor permendet Bullatoviq. Analistet vleresojne se Bullatoviq vjen si përkrahje për strukturat politike proserbe në Maqedoni, që janë të rrezikuara tejmase pas fitores së Albin Kurtit në Kosovë.

Artikuj të ngajshëm

Vuçiq: Kurti ma ofendoi vajzën, prandaj nuk më do përballë në tavolinë

shprehja

Në Prishtinë diskutohet për tokat bujqësore

shprehja

Macron nuk lëshon ‘pe’, s’ka negociata më Shkupin dhe Tiranën

shprehja