June 5, 2023
Portali Shprehja

Ish sulmuesi i Atletikos dhe ai i Liverpullit, propozohen te Milani

Milani do të ndryshojë fytyrën e rolit tw qendërsulmuesit për sezonin e ardhshëm. Mes profileve të preferuar është tashmë edhe Roberto Firminjo. Sulmuesi brazilian do të mbyllë aventurën e tij me Liverpullin në fund të këtij sezoni, pasi kontrata e tij skadon dhe klubi anglez njoftoi ditën e djeshme se Firminjo nuk do të rinovojë kontratën dhe do të largohet me parametra zero.

Liverpool’s Nathaniel Phillips, left, celebrates with Liverpool’s Roberto Firmino after scoring his side’s second goal during the English Premier League soccer match between Burnley and Liverpool at Turf Moor in Burnley, England, Wednesday May 19, 2021. (Alex Livesey/Pool via AP)

 

 

Sipas “Corriere dello Sport”, Milanit i është propozuar Firminjo përmes ndërmjetësve. Në këtë listë bën pjesë dhe Alvaro Morata, spanjolli i cili dikur ka luajtur në Itali dhe aktualisht aktivizohet te Atletiko Madridi./abcnews/

.

Të Ngjajshme

Sezoni më vdekjeprurës i ngjitjeve në malin Everest: Nepali shtrëngon rregullat

Për shkak të problemeve teknike, Boeing ka vonuar fluturimin e parë me njerëz të Starliner

Escobar: Kurti të largojë policinë nga veriu! Urgjentisht të nis puna për Asociacionin

Leave a Comment