February 8, 2023
Portali Shprehja

Ish trajner i Portugalisë ulet në stolin e Polonisë

Fernando Santos është trajneri i ri i kombëtares së Polonisë. Emërimi i tij u bë i ditur nga kreu i federatës polake të futbollit. Santos është ish-trajneri i Portugalisë.

Trajneri 68-vjeçar luzitan do të drejtojë një ekip me në krye të skuadrës Leëandoëskin. Santos është trajneri i tretë i Polonisë i cili ka lindur jashtë vendit. Pas holandezit Leo Beenhakker dhe portugezit Paulo Sousa.

Detyra e tij është të përmirësojë rekordin zhgënjyes të Polonisë në turnetë e fundit të mëdhenj. Polonia nuk e rinovoi kontratën e trajnerit Michneievicz pasi arriti në fazën eliminatore të Kupës së Botës për herë të parë në 36 vjet. /abcnews.al

.

Të Ngjajshme

Rusia: Jemi të gatshëm të bisedojmë me këdo për të minimizuar konfliktet

Komisioni Evropian: Ndihmë emergjente prej 6.5 milionë euro për Turqinë dhe Sirinë

Ekipi i FSK-së shpëton një fëmijë 2-vjeçar nga rrënojat në Turqi

Leave a Comment