June 26, 2022
Portali Shprehja

Ish-ylli i Interit e pëson keq, pastaj tallen me të! Ndodh në Brazil

E gjithë bota është një vend, madje edhe në Brazil nuk mungojnë polemikat e arbitrazhit. Episodi i fundit i diskutueshëm që ka diskutuar prej ditësh, ka ndodhur në ligën e parë dhe në veçanti në ndeshjen mes Internacional de Porto Alegre dhe Flamengo.

Protagonisti Gabriel Barbosa. Ish-qendërsulmuesi i Interit që pas kthimit në Brazil e gjeti veten dhe është një nga gurët e themelit të skuadrës, nuk ka mundur të lërë gjurmë. Me zhvillimin e një krosi nga e majta Gabriel Iván Mercado, mbrojtësi argjentinas me përvojë i lindur në 1987, goditi me bërryl qendërsulmuesin.

Tact Watches

Ky i fundit përfundoi ko, me stafin mjekësor të Flamengos të detyruar të ndërhynte për ta lejuar vazhdimin e ndeshjes. Arbitri nuk e sanksionoi me karton, edhe pse Mercado eshte i njohur për ndërhyrjet e tij vendimtare.

Një episod shumë i dyshimtë, me ripërsëritjet që nxirrnin në pah ndërhyrjen e rende të Mercados. VAR kontrolloi, por pas një vlerësimi prej disa sekondash, ai vendosi të mos ndërhynte në vendimin e arbitrit.

Polemika e madhe nga Flamengo që kërkonte jo vetëm masë disiplinore ndaj mbrojtësit të Internacionalit, por edhe goditjen e dënimit. Nga ana tjetër, pasojat e bërrylit nuk ishin të lehta për Gabigolin e gjorë.

Në fakt, disa ditë pas ndeshjes, Flamengo postoi në kanalet e tyre një imazh të një radiografie, duke theksuar dëmin e shkaktuar nga goditja e ndaluar e Mercado: “Sportisti Gabriel Barbosa ka thyer një dhëmb kur u godit nga bërryli brenda. zonë në ndeshjen kundër Internacionalit”.

Për t’i hedhur më shumë benzinë ​​zjarrit, këtu është edhe një video në lidhje me një seancë stërvitore të skuadrës së Porto Alegre, në të cilën mund të dëgjoni qartë një shkëmbim mes lojtarëve. Gabrieli vë në pikëpyetje shokun e tij Mercado dhe së bashku tallen me Gabigol: “O Gabi (ky është pseudonimi i tij, ed), i dhatë një goditje Gabigolit eh? Brenda zonës. Me argjentinasin që nga ana e tij qesh…

.

Të Ngjajshme

ZYRTARE | Arsenali bën super transferimin. Detajet dhe motivi pse Arteta këmbënguli

admin

Takim sekret në Portugali nga Jorge Mendes për transferimin e Ronaldo-s! The Athletic zbulon prapaskenat

admin

Në shenjën e talentit të madh, bomberi me 500 gola i jep Milanit kampionatin nën 15 vjeç (PAMJET)

admin

Leave a Comment