Italia hap kufijtë më 3 qershor, ja me cilat vende

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka zbardhur detajet të dekretit të fundit me masa urgjente në përballimin e pandemisë Covid-19.

Prej datës 3 qershor Italia hap kufijtë e lejon lëvizjet me vendet e tjera e që mund të limitohen vetëm nga vendime shtetërore e marrëdhënie mes vendeve në varësi të riskut epidemik e në përputhje me kufizimet e rregulloreve të vendosura nga Bashkimi Evropiane e nga detyrimet ndërkombëtare.

Nuk do të ketë asnjë limit në hyrje daljet nga Italia si në kufij tokësor ajror e detar me vendet anëtare të BE-së, vendet e zonës Schengen, Britaninë e Madhe dhe Irlandën e Veriut, Andorrën, Monakon, San Marinon dhe Vatikanin./OraNews/

loading...

Të ngjajshme

Kryesia vendosi që propozimi i PDK për pakon emergjente 320 mln euro të trajtohet të martën në seancë

shprehja

Data e zgjedhjeve, partitë me qëndrime të ndryshme

shprehja

Pacientët nga Dibra për trajtime të ndryshme, trajtohen në spitalin e Strugës

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë