September 27, 2021
Portali Shprehja

Italia në flakë, për 24 orë mbi 800 zjarre – Iliria News Agency

Në Itali gjatë fundjavës së fundit janë regjistruar mbi 800 zjarre, kryesisht në pjesën jugore të këtij vendi.

Shërbimi Italian i zjarrfikësve ka raportuar përmes twitter se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 800 ndërhyrje për shuarjen e zjarreve: 250 në Sicili, 130 në Pula dhe Kalabri, 90 në rajonin e Lacios si dhe 70 në Kampanja, përcjell INA.

Po ashtu raportohet se zjarrfikësit akoma janë në terren në edhe në tre qytete të Sicilisë. Italia gjatë ditëve të fundit është goditur nga një valë e të nxehtit me temperatura mbi 40 gradë Celsius. (INA)

Të Ngjajshme

Talebanët, u japin urdhër berberëve: Mos u shkurtoni mjekrën burrave!

Vuçiq: Ekziston ideja për ta mbyllur Konçulin dhe për ti izoluar shqiptarët e Bujanocit dhe Preshevës

Tanket e avionët serbë drejt Kosovës, deputeti shqiptar akuzon Ramën

Leave a Comment