February 1, 2023
Portali Shprehja

Iu iku nga duartë policisë si nëpër filma, suspendohen 4 policë dhe komandanti

Shkup – Ministria e Drejtësisë ka konfirmuar se janë suspenduar nga puna katër policët e burgut që kanë dërguar të dënuarin Bekim Memeti nga Burgu i Idrizovës në Qendrën Urgjente “Nënë Tereza”. Gjithashtu është suspenduar edhe komandanti që e ka dhënë urdhrin, përcjell Klan Macedonia.

Vendimi për pezullimin e punonjësve të policisë së burgjeve dhe komandantit është marrë pas mbikëqyrjes së jashtëzakonshme.

Ministria e Punëve të Brendshme sot ka shpallur fletarrest ndërkombëtar për Bekim Memetin, i cili mbrëmë teksa po transferohej në spital ka qëlluar me armë zjarri një polic të burgut dhe është arratisur.

Memeti ishte i dënuar me gjithsej 21 vite burg, nga të cilat 19 për vrasje dhe dy për prodhim dhe shpërndarje të paautorizuar të narkotikëve, substancave psikotrope dhe prekursorëve. Ai e vuante dënimin që nga 28 dhjetori 2020, DËnimi i skadon më 17 prill 2040./KlanMacedonia

Të Ngjajshme

Flori Mumajesi po i rikthehet muzikës, këtë e bën të ditur shoku i tij

Netanyahu: Prioritet i Izraelit, normalizimi i lidhjeve me vendet arabe përpara paqes me palestinezët

Boshkov: Infrastruktura e fqinjëve shumë më e mirë se e jona

Leave a Comment