November 29, 2021
Portali Shprehja

Ivica Daçiç: Kosova të ndërrojë emrin, është fjalë serbe

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç, është shprehur se fjala Kosovë është fjalë serbe dhe shteti i Kosovës duhet ta ndërrojë emrin.

Të Ngjajshme

Daut Haradinaj: Shpresoj se krimin në Gllogjan nuk e ka bërë dora shqiptare

admin

Turqia veriperëndimore, përfshirë Stambollin, përfshihet nga një stuhi e fuqishme

admin

Shpërthen një granatë dore në Fushë Kosovë, nuk ka të lënduar

admin

Leave a Comment